סלבריטי - מפורסמים קולנוע - סרטים קריקטורות קריקטורות טלוויזיה

צ'אק נוריס

chuckn

צ'אק נוריס הוא שם הבמה של קרלוס ריי נוריס, אמן לחימה, שחקן סרטי פעולה אמריקאי וכוכב הוליוודי.

צ'אק נוריס נולד ב-10 במרץ 1940 ברייאן שבאוקלהומה, ארה"ב.

ב-1958, הצטרף נוריס לחיל האוויר של ארצות הברית כשוטר צבאי ונשלח לקוריאה הדרומית. בקוריאה נוריס קיבל את הכינוי "צ'אק" והחל באימוני הטאנג סו דו שלו.

לצ'אק נוריס יש חגורה שחורה בטאנג סו דו, טאי קוון דו, הוא המייסד של צ'אק קוק דו ("הדרך האוניברסלית"). נוריס התאמן גם כן בג'ודו, קראטה שיטוריו, וג'וג'יטסו ברזילאי. הוא גם המייסד של פדרציית אמנויות הלחימה המאוחדות (UFAF).

ב-1968, נוריס הפך לאלוף במשקל בינוני בקראטה (ללא-מגע), באותה השנה נוריס הופיע לראשונה כשחקן, בסרט של דין מרטין, "צוות ההרס".
ב-1969 זכה בכתר קראטה משולש על מספר הניצחונות בטורנירים הגדול ביותר של השנה, ובפרס הלוחם של השנה של "מגזין החגורה השחורה".
ב-1977, שיחק צ'אק נוריס לראשונה בתפקיד מרכזי, בסרט "Breaker, Breaker!‎", ובהמשך הוציא את הסרטים: "מתומן", 1980, "עין תחת עין", 1981 ועוד.
ב-1984, נוריס כיכב בסרט "נעדר בפעולה", הראשון בסדרת סרטים שהופקו על ידי הדודנים הישראלים – מנחם גולן ויורם גלובוס. בארבע השנים שבאו לאחר, נוריס הפך לכוכב בשמונה סרטים נוספים, ביניהם "קוד שתיקה", "מחץ הדלתא" (בו הופיע בתפקיד לוחם קומנדו שהוא מעין "צבא של איש אחד") ועוד.

ב-1993 החל נוריס בצילומי הסדרה "ווקר" על עלילותיו של שריף ואמן לחימה במשטרת הטקסס ריינג'רס של טקסס. הסדרה שודרה במשך שמונה שנים ברשת הטלוויזיה CBS .
צ'אק נוריס נשוי לדוגמנית לשעבר ג'ינה או'קלי, ולשניים תאומים, אחים למחצה לשני ילדיו הגדולים מאשתו הראשונה דיאן הולצ'ק ממנה התגרש בשנת 1988 לאחר 30 שנות נישואין .