סלבריטי - מפורסמים קריקטורה פוליטית קריקטורות

סילביו ברלוסקוני

sbr

סילביו ברלוסקוני, ראש ממשלת איטליה מטעם מפלגת פופולו דלה ליבירטה (לשעבר: פורצה איטליה).

סילביו ברלוסקוני נולד במילאנו ב-29 בספטמבר 1936, הוא בעל תואר במשפטים.

סילביו ברלוסקוני החל בשנת 1962 את הקריירה כיזם פרטי, ועד מהרה הפך ליזם המוביל בפרויקטי נדל"ן. בשנת 1980 החל בבניית אימפריית התקשורת שלו, עם יציאתה של תחנת הטלוויזיה המסחרית הארצית הראשונה באיטליה. לאחר שרכש סילביו ברלוסקוני את הוצאת הספרים מונדאדורי, היה סילביו ברלוסקוני למוציא לאור הגדול ביותר באיטליה לספרים ומגזינים. הצלחתו באיטליה הביאה אותו לפיתוח של רשתות טלוויזיה מסחריות נוספות בצרפת, גרמניה וספרד.

בשנת 1986 רכש סילביו ברלוסקוני את קבוצת הכדורגל מילאן-מילנו, אחת מקבוצות הכדורגל המצליחות בעולם והפך לבעלי הקבוצה. בינואר 1994 ייסד את מפלגת "פורצה איטליה", שזכתה בבחירות באותה שנה, ובעקבות כך סילביו ברלוסקוני שעמד בראשה, מונה לראש הממשלה.

סילביו ברלוסקוני בעל הון של כ-11 מיליארד דולר, במשך תקופה ארוכה היה סילביו ברלוסקוני האדם העשיר ביותר באיטליה. נוהלו כנגדו חקירות משטרה רבות בחשד לשחיתות בעסקיו הפרטיים, אולם מעולם לא הוגשה נגדו כתב אישום או כתב תביעה.

סילביו ברלוסקוני הודיע על התפטרותו מראשות הממשלה בעקבות הפסדים בבחירות מקומיות ב-20 באפריל 2005 וניסה להרכיב ממשלה מחדש, אך הפסיד בבחירות לקודמו בתפקיד ומנהיג מפלגת המרכז-שמאל, רומנו פרודי. בבחירות הבאות ניצח את יריבו מהשמאל, ולטר ולטרוני וחזר לראשות הממשלה ב-14 באפריל 2008.