סלבריטי - מפורסמים קריקטורה פוליטית קריקטורות

ולדימיר פוטין

vputin

ולדימיר ולדימירוביץ' פוטין הוא מדינאי רוסי, ראש ממשלת רוסיה, ונשיאה לשעבר.

ולדימיר פוטין נולד ב-7 באוקטובר 1952 בלנינגרד למריה איבאנובנה פוטינה, פועלת, ולוולדימיר ספירידונוביץ' פוטין, מלח בצי הסובייטי.

ולדימיר פוטין סיים את לימודי המשפטים באוניברסיטת סנקט פטרבורג בשנת 1975. לאחר סיום לימודיו התגייס לשורות הק.ג.ב.. באוניברסיטה הצטרף ולדימיר פוטין לשורות המפלגה הקומוניסטית של ברית המועצות והיה חבר בה עד לפירוקה בעקבות נפילת ברית המועצות בדצמבר 1991.
בשנת 1997 השלים ולדימיר פוטין את לימודי הכלכלה במכון הכרייה של סנקט פטרבורג, לתואר "קנדידט במדע", תואר אקדמי שלאחר תואר שני הנהוג בברית המועצות.
ב-25 ביולי 1998 מונה ולדימיר פוטין על ידי בוריס ילצין לראש שירות הביטחון הפדרלי, ה-FSB, אחת מהסוכנויות בפדרציה הרוסית שהחליפה את ה-ק.ג.ב. פוטין החזיק במשרה זו עד אוגוסט 1999. ולדימיר פוטין היה לחבר של קבע במועצת הביטחון של הפדרציה הרוסית, גוף המייעץ לנשיא רוסיה. במרץ 1999 מונה למזכיר המועצה.
ב-9 באוגוסט 1999 מינה בוריס ילצין את ולדימיר פוטין לאחד משלושת סגני ראש ממשלת רוסיה, ובאותו היום פיטר את ראש הממשלה, סרגיי סטפשין, ומינה את ולדימיר פוטין במקומו.

ב-7 במאי 2000 מונה לראשונה ולדימיר פוטין לנשיא רוסיה.

ב-14 במרץ 2004 נבחר פוטין ברוב של 71% לתקופת כהונה שנייה כנשיא הפדרציה הרוסית.

בשל מגבלות חוקתיות נמנע מפוטין להתמודד על כהונה שלישית רצופה כנשיא רוסיה, ב-10 בדצמבר 2007 הכריז פוטין כי בחר בדמיטרי מדבדב להיות המועמד העדיף עליו לכהונת הנשיא, ובכך הבטיח למעשה את בחירתו של מדבדב. במרץ 2008 נבחר מדבדב לנשיאות ברוב גדול, ומינה את פוטין לראש ממשלתו.רבים רואים במדבדב "נשיא בובה" שנועד להיות עושה דברו של ראש ממשלתו פוטין‏‏.
בספטמבר 2011 הודיע כי יתמודד לנשיאות רוסיה בבחירות 2012, וזאת בהתאם לשינויים החוקתיים שיצר ושאפשרו זאת.