סלבריטי - מפורסמים קריקטורה פוליטית קריקטורות

הנסיך צ'ארלס

הנסיך צ'ארלס

הנסיך צ'ארלס, נסיך אנגליה בן המלכה אליזבט – לא יזכה להיות מלך, אך הצפיה שאחד מבניו יהיה.

הנסיך צ'ארלס פיליפ ארתור ג'ורג' מאונטבאטן וינדזור, יורש העצר הבריטי, נולד ב-14 בנובמבר 1948 לאליזבת השנייה ולבעלה הנסיך פיליפ דוכס אדינבורו, הנסך צ'ארלס נולד בארמון בקינגהאם בלונדון, אנגליה.

צ'ארלס הוכתר בתור "הנסיך מוויילס" ב- 1 ביולי 1969, בטקס שנערך בטירת קרנרפון בצפון ויילס.

הנסיך צ'ארלס הינו רב סרן בצבא הבריטי, סא"ל בצי הבריטי, וסרן בחיל האוויר הבריטי. כמו כן הוא מג"ד ומפקד בפועל של מספר גדודים וחילות.

ב-29 ביולי 1981 התחתן עם הלידי דיאנה לבית ספנסר בת ה- 18 בקתדרלת סנט פול. בטקס נכחו 3,500 מוזמנים. לאחר הנישואים קיבלה דיאנה את התואר "הנסיכה מוויילס". לזוג נולדו שני ילדים: ויליאם (ב-1982), השני בסדר ירושת הכתר, והארי (ב-1984), הנמצא במקום השלישי בסדר הירושה.

הנישואים לא צלחו ולבסוף בני הזוג התגרשו ב-28 באוגוסט 1996, כנראה בשל יחסיו עם אהובתו קמילה פרקר בולס (דיאנה בתגובה פיתחה רומן עם קצין בצבא הבריטי).

ב-9 באפריל 2005 התחתן בשנית עם קמילה פרקר בולס בטירת וינדזור. החתונה נערכה בטקס אזרחי, משום שלפי חוקי הכנסייה האנגליקנית, מי שהתגרש לא רשאי להינשא שוב בטקס דתי. המלכה לא השתתפה בטקס, אולם בירכה את בני הזוג אחריו. השניים קיבלו גם את ברכתו של הארכיבישוף של קנטרברי.

צ'ארלס מתגורר בבית קלרנס בלונדון, בו נהגה להתגורר המלכה האם, אליזבת בווס-ליון. קודם למותה של המלכה האם התגורר בארמון סנט ג'יימס.