סלבריטי - מפורסמים קריקטורות קריקטורות טלוויזיה

דייוויד לטרמן

letterman

דייוויד מייקל לטרמן הוא קומיקאי ומנחה טלוויזיה אמריקני. היה מנחה תוכנית האירוח המאוחרת ברשת NBC, לייט נייט, בין השנים 1982-1993, ומאז שנת 1993 ועד מאי 2015 הוא הנחה את תוכנית האירוח המרכזית של רשת CBS, לייט שואו.

דיוויד לטרמן נולד ב-12 באפריל 1947 בעיר אינדיאנפוליס, במדינת אינדיאנה ארה"ב. דיוויד הוא הבן האמצעי בין שתיי בנות – אחותו הגדולה ג'ניס והאחות הקטנה גרטשן. אביו של דיוויד, הארי לטרמן, עסק בגידול פרחים, אימו של דיוויד דורותי לטרמן עבדה כמזכירת כנסייה. דיוויד למד תקשורת באוניברסיטה ובשנות לימודיו היה שדרן בתחנת הרדיו של האוניברסיטה. בשנת 1969 סיים לטרמן הצעיר את התואר ובאותה שנה התחתן עם חברתו מהאוניברסיטה מישל קוק, ממנה התגרש מאוחר יותר בשנת 1977. דיוויד עבד כמנחה בתחנת רדיו מקומית, כמנחה וחזאי מזג אוויר בתחנת טלוויזיה מקומית והתבלט כמנחה פרוע שמעורר ביקורת רבה מצד מנהלי התחנה. לטרמן עבר בשנת 1975 ללוס אנג'לס במטרה להתקדם בתחום הבידור. הוא כתב תסריטים לסדרות טלוויזיה והופיע כסטנדאפיסט במועדון הקומדי סטור שבהוליווד.

המפנה הגדול של דיוויד לטרמן חל ב-1 בפברואר 1982 כאשר החל להנחות את הלייט נייט, תוכנית האירוח המאוחרת של רשת NBC, שמשודרת אחרי הטונייט שואו (אותה מנחה היום ג'יי לנו המתחרה העיקרי של דיוויד לטרמן). תוכנית הלייט נייט נחשבה לנועזת ויוצאת דופן, וזכתה בחמישה פרסי אמי. דיוויד לטרמן הנחה את תוכנית הלייט נייט עד 25 ביוני 1993, והוחלף על ידי קונאן או'בריין.

ב-30 באוגוסט 1993 החל דיוויד לטרמן להנחות תוכנית אירוח מרכזית בשם לייט שואו ברשת CBS, שמתחרה בטונייט שואו של רשת NBC. דיוויד לטרמן הנחה את ה"לייט שואו" 33 שנים, במאי 2015 פרש מהגשת התוכנית.