סלבריטי - מפורסמים קריקטורות קריקטורות מוזיקה

ג'ימי הנדריקס

ג'ימי הנדריקס

ג'יימס מרשל הנדריקס – הידוע בשם ג'ימי הנדריקס, אפרו-אמריקאי, גיטריסט, מוזיקאי, אמן בלוז/רוק'נרול מוביל ביותר בשנות השישים, אחד מסמלי ומובילי דור "ילדי הפרחים".

ג'ימי הנדריקס נולד ב-‏ 27 בנובמבר 1942 בסיאטל שבמדינת וושינגטון ארה"ב בשם ג'וני אלן הנדריקס וכשהיה בן 4 אביו הוסיף לשם המשפחה את השם 'מרשל' והם הפכו להיות 'מרשל הנדריקס'.

ג'ימי הנדריקס, לא ידע לקרוא תווים מעולם, אך היה בעל שמיעה אבסולוטית מדהימה. הנדריקס נהג לומר שהמוזיקה שלו היא פרי מחשבותיו, הוא היה חושב על מנגינה, ופשוט היה מיצר על הגיטרה את מה שמוחו כותב. ג'ימי הנדריקס הושפע מאמני בלוז של שנות החמישים ובמיוחד מהנגן באדי גאי, הנדריקס הושפע רבות גם מסגנון הפולק של בוב דילן ואף שילב אותו עם הבלוז של באדי גאי. סגנונו של ג'ימי הנדריקס היה חדשני ורבים ראו בו לפני שהנדריקס הופיע בלתי אפשרי.

הנדריקס נהג לנגן גיטרת ליווי וקצב וגיטרה מובילה בגיטרה אחת בו זמנית. בסגנון נגינתו ניתן למצוא שליטה בפידבק (דיסטורשן), שימוש בדוושת הווא-ווא אפקט (עד שג'ימי הנדריקס השתמש בו רק מעטים היו משתמשים באפקט) ועוד שימוש באלמנטים יחודים לו לאותה התקופה.

ג'ימי הנדריקס נפטר ב- 18 בספטמבר 1970 בבית החולים "סנט מארי אבוט" בלונדון בתוצאה מסיבוכים שונים בבריאותו וצריכת סמים ואלכוהול מופרזת.