סלבריטי - מפורסמים קריקטורה פוליטית קריקטורות

ג'ון קנדי

ג'ון קנדי

ג'ון פיצג'רלד קנדי, נשיא ארצות ברית ה-35. ג'ון קנדי הוא הנשיא הצעיר ביותר בתולדות ארצות הברית. הנשיא האמריקאי הרביעי שנרצח במהלך כהונתו.

ג'ון קנדי נולד ב-29 במאי 1917 בברוקליין, מסצ'וסטס, ל-ג'וזף קנדי ורוז פיצג'רלד. אביו, היה מיליונר, פוליטיקאי, דיפלומט ופעיל מרכזי במפלגה הדמוקרטית והדמות המשפיעה ביותר על ג'ון קנדי בחייו.

בשנת 1952 החליט ג'ון קנדי לרוץ לסנאט. לאחר מירוץ צמוד ניצח ג'ון קנדי ברוב של 70,000 קולות את הנרי קבוט לודג', פוליטיקאי ותיק וממולח, שגרירה הראשון של ארה"ב לאו"ם (ארגון האומות המאוחדות).

בשנת 1958 נבחר ג'ון קנדי שוב לסנאט ברוב מוחץ. ולקראת הבחירות לנשיאות שהתקיימו בשנת 1960 הכריז על מועמדותו למשרת הנשיא. אל מול ג'ון קנדי הציבה המפלגה הרפובליקנית כמועמד לתפקיד הנשיא את סגן הנשיא המכהן ריצ'רד ניקסון. ניקסון נחשב ככוכב עולה בפוליטיקה האמריקאית, וכמומחה למדיניות חוץ.
הבחירות עצמן, שהתקיימו ב8 בנובמבר 1960 היו בין הצמודות בהיסטוריה של ארצות הברית. ג'ון קנדי ניצח ברוב דחוק ביותר של 49.9% מן המצביעים מול 49.6% שקיבל ניקסון.
ג'ון קנדי היה לנשיא הצעיר ביותר שנבחר לנשיאות אי פעם והנשיא הקתולי הראשון של ארצות הברית.

הנשיא ג'ון קנדי נרצח ב-22 בנובמבר 1963 בדאלאס, טקסס. רצח קנדי נחשב לאחד האירועים הדרמטיים של המאה העשרים ולאחת התעלומות הגדולות בהיסטוריה.

אודות המחבר

קריקטוריסט

תגובה אחת

לחץ כאן להוספת תגובה