סלבריטי - מפורסמים קריקטורה פוליטית קריקטורות

ברק אובמה

bo

ברק חוסיין אובאמה הבן הוא נשיא ארה"ב האפרו אמריקאי הראשון שנבחר בבחירות לנשיאות ארצות הברית בשנת 2008 ונבחר שוב לקדנציה נוספת בשנת 2012.

ברק אובמה נולד ב-4 באוגוסט 1961 בהונולולו שבהוואי, לאב שחור ואם לבנה, הוריו למדו ב"מרכז מערב-מזרח" באוניברסיטת הוואי שם הם נפגשו. ברק חוסיין אובאמה האב, הגיע להוואי מקניה בתכנית חילופי סטודנטים. אמו של ברק, אן דנהם, הגיעה להוואי עם שפחתה ממיזורי. כשהיה בן שנתיים התגרשו הוריו. ברק הבן נשאר עם אמו ולאחר מכן גדל אצל סביו (הורי אימו) בהוואי. אובמה זכה לראות את אביו רק פעם אחת מכיוון שאביו חזר למולדתו קניה. ברק אובמה האב נהרג בתאונת דרכים ב-1982, וארבע שנים לאחר מכן,בשהיה בן 25, ביקר ברק אובאמה הבן לראשונה בקניה, שם נפגש לראשונה עם משפחתו הקנייתית מצד אביו.

כבר בנאומו בוועידת המפלגה הדמוקרטית בשנת 2004 סומן ברק אובאמה כמי שראוי להתמודד בעתיד על נשיאות ארה"ב, למרות שאז עוד טרם נבחר אובמה לסנאט. לאחר הניצחון הסוחף של ברק אובמה בבחירות לסנאט גברו הדוחפים לריצה אפשרית ב-2008, אז עוד אובאמה הצהיר שהוא לא ירוץ לתפקיד לאומי לפני סיום תקופת כהונתו בסנאט.

ב-16 בינואר 2007, הכריז ברק אובמה בעזרת סרטון וידאו אינטרנט על "ועדת בדיקה" לבחינת ריצה לנשיאות – הכרזתו זו של ברק אובמה גרמה להכרזות דומות רבות ממועמדים נוספים לנשיאות ובראשם המועמדת הילרי קלינטון שפרשה מהמירוץ לנשיאות אז. ב-10 בפברואר הכריז באופן רשמי ברק אובמה על מועמדותו לנשיאות ארה"ב.

אודות המחבר

קריקטוריסט

2 תגובות

לחץ כאן להוספת תגובה
  • […] אנגלה מרקל דוברת פרט לשפת האם שלה – גרמנית, גם רוסית ואנגלית שוטפות. בשנת 2011 קיבלה מרקל את מדליית החירות הנשיאותית מנשיא ארצות הברית ברק אובמה. […]