סלבריטי - מפורסמים קולנוע - סרטים קריקטורות קריקטורות טלוויזיה

בוראט

בוראט קריקטורה

"בוראט: רוצה לומד תרבות אמריקה בשביל נהדרת קזחסטן" או פשוט "בוראט", היא קומדיה קולנועית בכיכובו של סשה ברון כהן הקומיקאי הבריטי, כבוראט, דמותו הקומית של תייר קזחסטני בארצות הברית שמנהל יומן מסע.

הסרט "בוראטהינו סרט שני המבוסס על דמויות שהשחקן והקומיקאי סשה ברון כהן גילם בתוכנית טלוויזיה "המופע של עלי ג'י". גם בסרט השלישי שיצא לא מכבר להקרנים מככב סשה נועם ברון כהן עם דמות נוספת מ"המופע של עלי ג'י" – ברונו, כתב אופנה אוסטרי הומוסקסואל.

הסרט "בוראט", שבוים על ידי הבמאי לארי צ'ארלס, זכה להצלחה מסחרית וביקורתית. הוא יצא לראשונה לאקרנים ב-1 בנובמבר 2006 בבלגיה והרוויח 26.4 מיליון דולרים בסוף השבוע הראשון שלו בארצות הברית ובקנדה, כשהוא קובע שיא מכירות לגבי סרטים שהוקרנו בפחות מ-1,000 בתי קולנוע. הסרט הגיע לישראל ב-30 בנובמבר. ב-2007 זכה כהן בפרס גלובוס הזהב לשחקן הטוב ביותר במחזמר או בקומדיה על משחקו בסרט. כמו כן הועמד הסרט לפרס האוסקר בקטגוריית התסריט המעובד הטוב ביותר.

את "בוראט" סבבו שערוריות בטרם ולאחר צאתו. הוא הואשם בהצגתה של דמות ראשית פוגענית, וכמה ממצולמי הסרט הביעו ביקורת שלילית לגביו ו/או תבעו את יוצריו בבית משפט. הסרט הוחרם ברוסיה וברוב מדינות ערב.